Skip To Main Content
* Offers Creative and Performing Arts (CAPA) special program
** Offers Creative and Performing Arts (CAPA) & Gifted Academy special programs
*** Offers Adult Education program

Staff Directory

1 2 > showing 1 - 52 of 104 constituents

Taren Turner

PRINCIPAL 6-8

Maria Adams

CAPA MATH 6-8
School: ext. 67309

Khaledah Al Aloosi

GEN SCIENCE 6-8
School: ext. 69882

Julia Anderson

CAPA SOCIAL SCIENCE 6-8
School: ext. 67076

Michael Apperson

CAPA DRAMA 6-8
School: ext. 71108

Ketra Ayers

BOYS' BASKETBALL COACH

Michael Ayers

ATTENDANCE SUPT PROF 10MON/8H
School: ext. 19508

Talvi Bandele

ASSISTANT PRINCIPAL 6-8
School: ext. 19340

Catherine Baxter

GENERAL MATH 6-8
School: ext. 71886

Martha Bein

CAPA CHOIR 6-8
School: ext. 72032

Donald Benthal

CAPA SCIENCE 6-8
School: ext. 68771

Carolina Bermudez

CAFETERIA WORKER 5.0

Linda Blakeley

TEAM RESOURCE TCHR 6-8
School: ext. 68156

Jennifer Bless-Symonds

LANGUAGE ARTS 6-8
School: ext. 67086

Nicholas Blitch

PHYSICAL EDUCATION 6-8
School: ext. 67326

Benjamin Borhart

ART EDUCATION 6-8
School:

Jamie Brockman

LOW INCIDENCE AUTISTIC 6-8
School: ext. 69524

Kevin Bruce

LANGUAGE ARTS 6-8
School: ext. 69595

Linda Bruce

ENVIRONMENTAL SCIENCE 6-8
School: ext. 67750

Nicole Burks

OP1 - OFFICE PROFESSIONAL 1

Debra Burns

ITINERANT PROCEDURAL COACH 6-8
School: ext. 19407

Jodi Carlson-Huffman

MS/HS MGR NO SAT 7.5
School:

Lea Cavaliere

RN 7.25 HR 9 MO
School:

Donna Claeyssen

2ND CK/SAT COORD/HD CASH 6.0
School:

Karen Compton

TITLE I TEACHER 6-8
School: ext. 19308

Kimberly Corey

SCHOOL NURSE

John Cornacchia

ASSISTANT PRINCIPAL 6-8
School: ext. 19140

Brianna Davis

SOCIAL SCIENCE 6-8
School:

Kimberly Davis

INSTRUCTIONAL COACH

Kevin Dennis

GEN SCIENCE 6-8
School:

Sarah Devine

CAPA SOCIAL SCIENCE 6-8
School: ext. 71186

Erin Duffy

PHYSICAL EDUCATION 6-8
School: ext. 71912

Anthony Duncan

FOOTBALL COACH
School:

Dionne Edgerton

REGULAR BUILDING SUB 9 MO
School: ext. 19253

Holly English

SOCIAL SCIENCE 6-8
School: ext. 68515

Amy Enna

INSTRUCTIONAL SCI 6-8
School:

Susan Erb

LI/AU PARA 6.75 HR
School:

Rachel Fisher

LIBRARIAN
School: ext. 19400

Meredith Fleming

VOLLEYBALL INTRAMURAL
School:

Susan Funk

BAND 6-8
School: ext. 68629

Dawn Gillis

TEAM RESOURCE TCHR 6-8
School: ext. 68917

Roxanna Goble

CAFETERIA WORKER 4.0 HR
School:

Frank Gordon

CAPA MATH 6-8
School: ext. 71196

Jarrett Gordon

PSYCHOLOGIST 9M
School: ext. 19226

Druscilla Hall

CAFETERIA WORKER 3.0 HR
School:

Rania Hamadeh

ASSISTANT PRINCIPAL 6-8
School: ext. 19240

David Harezlak

SCHOOL COUNSELOR 6-8
School: ext. 19419

Jonathan Harrity

ORCHESTRA 6-8
School:

Gwendolyn Henderson Hawthorne

BEHAV INT SPEC 10M/8H
School: ext. 19129

Julie Hindenburg

CAPA LANGUAGE ARTS 6-8
School: ext. 67598

Andrew Hochkammer

ALTERNATIVE LEARNING ENVIRONME
School: ext. 71076

Michael Hollingsworth

LANGUAGE ARTS 6-8
School: ext. 68273
1 2 > showing 1 - 52 of 104 constituents